Jesteś tutaj: Home » Informacje » Kalkulator AC – najważniejsze informacje

Kalkulator AC – najważniejsze informacje 


Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na ubezpieczenia obowiązkowe i fakultatywne, które można, ale nie trzeba wykupywać. Ubezpieczeniem nieobowiązkowym jest polisa Autocasco (AC).

Chroni ona przede wszystkim przed szkodami wywołanymi przez kierującego w swoim pojeździe, przed ryzykiem kradzieży lub zniszczenia pojazdu czy jego uszkodzenia. Ubezpieczenie autocasco pozwoli na uzyskanie odszkodowania np. za zniszczenie samochodu w wyniku działania czynników pogodowych. Podpisując umowę ubezpieczenia AC należy zwrócić uwagę na jego zakres i cenę. W przeciwieństwie do ubezpieczeń OC, każda firma może w inny sposób ustalać zakres swojej odpowiedzialności odszkodowawczej za szkody ubezpieczeniowe. W wyborze polisy AC pomocny będzie kalkulator internetowy.

Czynniki uwzględniane przez kalkulator AC

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia OC, ubezpieczyciele oferując konkretną opcję ubezpieczenia AC będą wymagali od klienta podania danych dotyczących jego pojazdu i samego kierowcy. Na podobnych zasadach przedstawiane są oferty polis autocasco za pośrednictwem kalkulatora AC. Pod uwagę brane są:

  • Dane kierowcy, w tym liczba bezszkodowych lat jazdy, doświadczenie w prowadzeniu pojazdu (w latach, tj. okres posiadania prawa jazdy), liczba lat posiadania ubezpieczenia AC, wykonywany zawód, płeć i wiek.
  • Dane samochodu, w tym jakie zabezpieczenia antywłamaniowe posiada pojazd, jego marka i model, rok produkcji i rejestracji, liczba kilometrów przejeżdżanych rocznie, aktualny przebieg samochodu, czy pojazd posiada uszkodzenia blacharsko-lakiernicze, sposób użytkowania pojazdu, kraj pochodzenia, miejsce rejestracji pojazdu.
  • Dodatkowe informacje – czy samochód będzie użytkowany za granicą, czy posiada współwłaścicieli, czy będzie prowadzony przez innych kierowców w ciągu trwania okresu ubezpieczenia, gdzie będzie parkowany samochód itp.

 

Ustalając koszt ubezpieczenia AC, kalkulator weźmie pod uwagę również takie parametry wskazane przez klienta jak:

  • Franszyza integralna – wzięcie części odpowiedzialności za szkody przez kierującego pojazdem. Może być wyrażona jako procent sumy ubezpieczenia lub kwotowo.
  • Udział własny w szkodzie – inaczej franszyza redukcyjna, czyli kwota, którą ubezpieczyciel potrąci z każdego odszkodowania.

 

Dodatkowe profity

W wielu przypadkach wykupując ubezpieczenie AC klient może otrzymać korzystniejszą ofertę cenową na ubezpieczenie OC. Dlatego opcja podpisania umowy na ubezpieczenie OC i AC w tej samej firmie zwykle jest bardzo atrakcyjna pod względem kosztów. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe są skłonne do zaoferowania w gratisie do ubezpieczenia AC, polisy NNW, mini Assistance czy ubezpieczenia szyb i opon.



Dodaj komentarz