Jesteś tutaj: Home » Informacje » Obniżenie stóp procentowych pozwala na zaciągnięcie wyższego kredytu

Obniżenie stóp procentowych pozwala na zaciągnięcie wyższego kredytu 

Stopy procentowe


Narodowy Bank Polski nadal utrzymuje niski poziom stóp procentowych, co pozwala na większą zdolność kredytową. Z korzystnej sytuacji na rynku finansowym skorzystało już wiele osób.

Mimo tego, że bank centralny zaostrzył warunki przyzwania kredytu hipotecznego to i tak cieszy się on dużym zainteresowaniem. Wiele osób, chce wykorzystać sprzyjająca koniunkturę do maksimum. Niskie stopy procentowe pozwala na zaciągnięcie wyższego zobowiązania, co przekłada się na większy metraż nieruchomości. Na razie zdolność kredytowa Polaków rośnie, jednak nie będzie to trwało wiecznie.

Nowy Rok sprzyja podejmowaniu decyzji kredytowych

Obnizenie stóp procentowych - zwiekszenie zdolnosci kredytowej Wielu analityków prognozowało, że w styczniu spadnie zainteresowanie zakupem nowych mieszkań. Jednak rzeczywistość pokazała, że jest wręcz przeciwnie. Pomoc rządu dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych oraz tanie kredyty sprzyjają planom zakupowym nieruchomości z rynku pierwotnego. Jednakże zainteresowanie lokalami z rynku wtórnego również nie maleje.

Aktualna sytuacja na rynku sprawiła także, że w wielu większych miastach deweloperzy podnieśli ceny mieszkań. Mimo tego, że obecnie przy przyznawaniu kredytu hipotecznego banki żądają posiadania wkładu własnego to wielu ludzi to nie odstrasza. Jeżeli sytuacja się nie zmieni to w najbliższym czasie mogą znowu znacznie wzrosnąć ceny nieruchomości.

Z programu rządowego korzysta coraz więcej osób

Okazuje się bowiem, że deweloperzy rozpoczęli o wiele mniej inwestycji niż w zeszłym roku. Zanim więc nowa pula mieszkań będzie gotowa do sprzedaży to minie sporo czasu. Natomiast specjaliści bankowi już teraz zauważyli zwiększoną liczbę przyznawanych kredytów hipotecznych.

Tanie kredyty sprzyjają zaciąganiu długoterminowych zobowiązań. Wiele osób, których dotychczas nie było stać na kredyt, obecnie posiadają odpowiednią do tego zdolność kredytową. Należy jednak pamiętać, że wkrótce stopy procentowe zaczną rosnąć co podniesie też koszty całego zobowiązania. Wybierając więc kredyt hipoteczny trzeba starannie przemyśleć, czy w przyszłości wyższa rata nie zrujnuje całego miesięcznego budżetu.


Dodaj komentarz