Jesteś tutaj: Home » Informacje » Gdzie po kredyt samochodowy?

Gdzie po kredyt samochodowy? 


Każdy kredyt z perspektywy kredytobiorcy powinien być przede wszystkim tani. Podobnie jest w przypadku kredytów samochodowych, które są coraz częstszym sposobem na sfinansowanie kosztów zakupu pojazdu, zwłaszcza w firmie. Kredyty samochodowe w wielu bankach skutecznie mogą już konkurować z leasingiem pojazdów, który przez wiele lat wiódł prym w tej dziedzinie finansowania zakupu środków trwałych w przedsiębiorstwach.

Osoby prywatne, które nie mają wystarczająco środków finansowych na zakup samochodu, również mogą sfinansować taki wydatek zaciągając kredyt samochodowy. Gdzie udać się z wnioskiem o taki kredyt i jakie parametry należy brać pod uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę kredytową w polskim banku?

Kredyty samochodowe są specyficzną grupą produktów kredytowych w bankach. Nie każdy polski bank będzie miał ofertę na stricte kredyt na zakup pojazdu. Często banki oferują w to miejsce klasyczne kredyty gotówkowe. Te jednak z reguły są droższe od wyspecjalizowanych kredytów samochodowych.

Kredyty samochodowe są obecne w bankach uniwersalnych, jak i w bankach specjalizujących się wyłącznie w udzielaniu takich zobowiązań kredytowych. Jeśli więc planujemy zakup np. samochodu marki Toyota, warto sprawdzić, jaki kredyt zostanie nam zaoferowany w Toyota Banku. W wielu instytucjach kredytujących można zaciągnąć kredyt samochodowy zarówno na nowy pojazd, jak i na pojazd używany, kupiony w komisie czy od osoby prywatnej.

Obecnie bardzo dobrą ofertę na kredyt samochodowy posiada bank BNP Paribas. Choć nie jest to bank stricte specjalizujący się w tego typu kredytach, udziela on kredytu z niskimi kosztami. Co ciekawe, pobiera on prowizję za przystąpienie do kredytu, a oferowana stopa procentowa wynosi 7,89%. Atutem kredytu samochodowego zaciągniętego w BNP Paribas jest prosty proces kredytowy oraz nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu przy okazji zaciągnięcia kredytu. Wiadomo jednak, że kredytobiorca będzie musiał wykupić dla swojego pojazdu ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Pomimo pobierania od kredytobiorcy prowizji przy kredycie samochodowym, to brak obowiązkowej składki ubezpieczeniowej sprawia, że jest to tani kredyt tego typu.

Źródło: www.zdolnosc-kredytowa.pl


Dodaj komentarz