Jesteś tutaj: Home » Informacje » Pożyczki bez zdolności kredytowej

Pożyczki bez zdolności kredytowej 

Pożyczki bez zdolności kredytowej


Podczas realizacji procesu kredytowego w banku, obliczana jest obowiązkowo zdolność kredytowa klienta. Jest ona definiowana jako zdolność do terminowej spłaty zobowiązania kredytowego, wraz z naliczonymi odsetkami.

Jeśli potencjalny kredytobiorca ma zbyt niską zdolność kredytową, względem pożądanego kredytu, nie otrzyma go. Tak restrykcyjne zasady nie obowiązują, w przypadku ubiegania się o pożyczkę pozabankową.

Pożyczka bez zdolności kredytowej

KNFKiedy bank odmówi udzielenia kredytu klientowi, z uwagi na za małą zdolność kredytową lub jej brak, dla uzyskania zewnętrznego finansowania nie pozostanie mu nic innego, jak tylko skorzystać z oferty na pożyczki bez zdolności kredytowej. Można je zaciągnąć w firmach pozabankowych.

Pożyczki bez zdolności kredytowej są to pożyczki udzielane poza sektorem bankowym, który nie musi wypełniać rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące badania zdolności kredytowej. Przy udzielaniu takich pożyczek brane są pod uwagę nieco inne kryteria względem potencjalnych pożyczkobiorców niż w przypadku kredytów bankowych. Parabanki udzielają pożyczek przy dużym ryzyku finansowania, m.in. klientom nieposiadającym odpowiedniej wiarygodności kredytowej.

Pożyczki bez zdolności kredytowej charakteryzują się stosunkowo niewielką kwotą i krótkim okresem kredytowania, dlatego określa się je mianem chwilówek. Firmy pożyczkowe udzielające takich zobowiązań nie podlegają prawu bankowemu i mogą elastycznie kształtować swoją politykę pożyczkową. Z uwagi na fakt, że ponoszą wyższe ryzyko braku spłaty pożyczki, nakładają na pożyczkobiorców wyższe koszty zobowiązania.


Uwaga!

Oprocentowanie pożyczek bez zdolności kredytowejOprocentowanie pożyczek pozabankowych nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. W marcu 2016 roku wynosiła ona 2,5 proc., co oznacza, że maksymalne oprocentowanie zobowiązań finansowych w Polsce, udzielanych przez banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe lub firmy pozabankowe, wyniesie 10 proc. w skali roku. Niemniej, parabanki doliczają do pożyczki dodatkowe opłaty, w tym prowizję za przystąpienie do zobowiązania, opłatę za dostarczenie pieniędzy do klienta czy za rozpatrzenie wniosku pożyczkowego.

Pożyczki bez zdolności kredytowej online

Nie posiadając zdolności kredytowej nie trzeba rezygnować z realizacji swoich planów. Można zaciągnąć pożyczkę pozabankową, przy której wymagania wobec pożyczkobiorcy są znacznie niższe niż w bankach.

Wiele firm pożyczkowych pozwala swoim klientom na ubieganie się o zobowiązania pożyczkowe w trybie online. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek. Należy w nim podać między innymi: 

 • dane osobowe pożyczkobiorcy,
 • adres,
 • numer telefonu komórkowego,
 • numer rachunku bankowego, na który ma być przelana kwota przyznanej pożyczki,
 • oświadczenie o wysokości i źródle uzyskiwanego dochodu,
 • oświadczenie o braku zadłużenia,
 • numer dowodu osobistego i numer PESEL.

Pożyczki onlineNa podstawie takich informacji firma pożyczkowa ocenia ryzyko udzielenia pożyczki. Wiele firm pożyczkowych, m.in. Filarum.pl, Wonga.com, InCredit.pl czy Vivus.pl wymaga od klientów przy udzielaniu pożyczek pozabankowych online, weryfikacji tożsamości. Polega to na dokonaniu przelewu na symboliczną kwotę – zwykle 1 grosza (w Wonga.com 10 groszy w Vivus.pl 1 grosz lub 1 zł), na konto pożyczkodawcy, z rachunku zarejestrowanego na dane wskazane we wniosku pożyczkowym. Jeśli dane te są zgodne, pożyczka może zostać udzielona bezpośrednio na konto bankowe klienta.


Jesteś zadłużony? Możesz otrzymać pożyczkę

Nawet osoby, które posiadają zadłużenie np. w banku lub nieterminowo opłacały pożyczkę ratalną, mają szansę na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Niektóre firmy pożyczkowe, m.in. Wonga.com, sprawdzają obecnie bazy Biura Informacji Kredytowej oraz bazy BIG, ERIF czy KRD. Negatywne wpisy w historii potencjalnych pożyczkobiorców nie przekreślają jednak od razu możliwości uzyskania pożyczki pozabankowej. Są one brane pod uwagę, ale nie w tak restrykcyjny sposób, jak w bankach.

Pożyczki dla zadłużonych są udzielane w parabankach, które indywidualnie określają zasady pożyczkowe dla takich klientów. Mogą zaoferować pożyczkę, ale na przykład z wyższą prowizją, która równoważy ryzyko, jakie ponosi pożyczkodawca. Pożyczek bez zdolności kredytowej, dla zadłużonych, udzielą m.in. takie firmy jak: Vivus.pl, ViaSMS.pl, Provident Polska czy Ekspres Kasa. Provident weryfikuje sytuację finansową klienta telefonicznie, a na przykład ViaSMS w ogóle nie weryfikuje klienta w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) czy KRD (Krajowy Rejestr Dłużników).

BIK, BIG, KRD

Pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem

Bank nie udzieli kredytu osobie, na której ciążą zajęcia komornicze i w stosunku do której został wydany sądowy nakaz zapłaty. Klientowi nie pozostaje nic innego jak wyszukanie pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem. Warto skorzystać z oferty na pożyczki konsalidacyjno-oddłużeniowe, pozwalające na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredytowych. Plusem takiej pożyczki jest zwykle długi okres kredytowania, pozwalający pożyczkobiorcy na terminową i rzetelną spłatę zadłużenia. Przykładowo, klient posiadający niespłacony kredyt w banku lub w innej instytucji kredytowej może skutecznie ubiegać się o pożyczkę w Asa Kredyt, o ile nie jest wpisany do rejestru dłużników BIG.

Oficjalne witryny:


2 Odpowiedz Pożyczki bez zdolności kredytowej

 1. Marta

  Niestety w momencie, gdy wchodzi komornik często jest już trochę za późno na pożyczkę konsolidacyjną i oddłużeniową…

   
 2. Kama

  Warto sprawdzić w kilku różnych bankach oraz w internecie, konkretnie pytając o konsolidację pożyczek z komornikiem. Pamiętaj, że bankom i innym instytucjom pożyczkowym, nie bardzo opłaca się „bawić” w komornika i wysyłanie monitów listownych. Często chętnie rozłożą Ci taką pożyczkę oddłużeniową na mniejsze raty, ale na dłuższy okres czas – na czym oczywiście jeszcze skorzystają!

   

Dodaj komentarz